• RSS

В Полтаві пройшов день обізнаності щодо раку молочної залози 

15 мая 2013 г. 8:58:14

15 травня 2013 року у Міжнародний день сім`ї  в  Полтавському обласному онкологічному диспансері було проведено День обізнаності щодо профілактики раку грудей у жінок Полтавщини.  

Захід був присвячений нещодавньому відкриттю мамографічного кабінету у обласному онкоцентрі. Сучасне діагностичне обладнання: стаціонарний мамограф та принтер-відворювач знімків – було передано до Полтавського обласного онкодиспансеру в рамках соціальної благодійної програми Avon «Разом проти раку грудей». 

Серед гостей заходу були 70 жінок, Представники Avon, та мешканки Полтавщини, які дізналися про День обізнаності під час акції День мами.  
Запрошені глядачі дізналися про умови та шляхи впровадження програми скринінгу жінок на рак грудей у Полтавської області із виступів керівника  обласного Департамену охорони здоров`я Володимира Лисака та  Головного лікаря Полтавського обласного онкодиспансеру Ореста Вовка.

За час роботи стаціонарного кабінету діагностику вже пройшла 421 жінка. У 103 з них за допомогою мамографа зуміли виявити пухлини розміром менше 1 сантиметра і навіть всього у кілька клітин. Лікарі, які проводили пальпаторне обстеження цих пацієнток не змогли виявити пухлини, а апарат дав можливість діагностувати рак на ранній стадії і застосувати правильні методи лікування." - розповів головний лікар онкодиспансеру.

Глолова Правління  БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Галина Майструк провела цікаву і відверту лекцію про фактори захворюваності на рак грудей та його профілактику.  Жінки отримали відповідь на свої запитання.

Після заходу мамологи онкоцентру провели обстеження 25-ти жінок, 15 з них відразу були направлені на додаткове маммографічне обстеження. Протягом кількох днів консультацію мамолога в онкоцентрі пройде інша частина жінок.