• RSS

4 лютого традиційно відзначається Всесвітній день боротьби із онкологічними захворюваннями 

4 февраля 2014 г. 9:53:50

Проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями» цей захід відзначається з 2005 року.

Метою Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями є підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати політиків і організації-члени UICC ставитися до раку, як політичного пріоритету.

Як повідомили у вівторок вчені із Всесвітньої організації охорони здоров'я, міжнародна спільнота стоїть перед загрозою зростання випадків захворювання раком. Щорічно лікарі ставлять цей діагноз 14 мільйонам чоловік.
За даними ВООЗ, щорічно число нових випадків захворювання на рак на планеті може збільшитися до 19 мільйонів до 2025 року, до 22 мільйонів до 2030 року і до 24 мільйонів до 2035 року.

У доповіді організації наголошується, що більша частина захворювань на рак пов'язана з курінням, вживанням спиртних напоїв, зайвою вагою, забрудненням навколишнього середовища, а також з іншими факторами, повідомляє Інтерфакс- Україна.

Небезпека захворювання раком полягає в тому, що вчені досі не знайшли ефективних ліків. 

За даними організації, виникнення 43 % ракових захворювань можна було б запобігти за допомогою таких норм здорової поведінки, як: боротьба з курінням, фізична активність, збалансована, здорова їжа, вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки, уникнення тривалого перебування на сонці і в соляріях.